Hamupipőke valószínűleg az egyik legnépszerűbb mese, és joggal. Minden benne van-happy end, jóképű herceg, gonosz családtagok, és egy túl kedves, a világnak szóló női főszerep. Mivel a hagyományos mesét különböző időpontokban adaptálják, azt gondolhatnánk, hogy nincs más felfedeznivaló. A vadonatúj Hamupipőke mindannyiunk tévedését bizonyítja.
Hamupipőke (2021), rendezte Kay Cannon, szeptember 3-án jelent meg az Amazon Prime-on. Ez az adaptáció a hagyományos mesét mutatja be modern csavarral. A női karakterek nagyobb elismerést kapnak és a főszereplő Ella inkább a karrierépítésre összpontosít, mint a szerelemre.
A jó:
Kicsit meglepődtem, amikor először megtudtam, hogy Camilla Cabello fogja játszani a Hamupipőke főszerepét. A trailer megtekintése után azonban nagyon izgatott voltam, hogy tanúja lehetek az énekesnő színészi debütálásának. Cabello remek színésznek és még jobb énekesnek bizonyult. Amióta befejeztem a film nézését, ismétlődően hallgatom a Million To One -t.
Cabello Ella-ján kívül néhány érdekes karaktert találtam Rowan királyt (Pierce Brosnan), Gwen hercegnőt (Tallulah Grieve) és a három egeret, akiket James Acaster, James Corden és Romesh Ranganathan alakított.
Ez az új Ella elhatározta, hogy elindítja saját divatvonalát, és ezt szerettem. Ambiciózus, független és magabiztos volt – ami meglehetősen frissítő jellemvonásokat jelentett számára. A film sokszínűsége nyilvánvaló volt.
A rossz:
Bár ez a Hamupipőke meglehetősen szatirikus volt a hagyományos mesében, úgy éreztem, hogy néha túlzásba esett a szarkazmussal az eredeti cselekmény felé. Volt néhány ellentmondás a cselekményben. A gonosz mostohatestvérek nem voltak igazán gonoszak. Valójában alig volt más szerepük, mint a szomszéd farmerfiú meggondolása. Érzelmi hátteret és megváltási ívet adni a gonosz mostohaanyának (Idina Menzel) és a kemény király hirtelen szívváltásának, túl valószerűtlennek érezte magát.
A film legkevésbé kedvelt aspektusa a téma és a környezet lenne. A fűzőkből, ruhákból és a használt kellékekből nyilvánvaló, hogy a film egy történelmi időszakban játszódik. A modern szlengek és a popzene azonban megtöri ezt a következetességet, és megnehezíti a nézést. A hagyományos környezet és a modern csavar helyett ez a film jobban működött volna, ha magában a modern világban játszódik.
A popzenéről beszélve az új Hamupipőke egy zenegép. Népszerű slágerek borítóit és néhány eredetit tartalmaz. Néhány ezek között megtalálható a Queen’s Somebody to Love, Madonna Material Girl, Nico & Vinz Am I Wrong és Ed Sheeran Perfect című műve. Bár mindezek a dalok nagyon szépek (és a személyes kedvenceim), úgy éreztem, hogy helytelenek a film témájával. A hangsávválasztás mindenképpen további kutatásokat is igénybe vehetett volna.
A popzenén kívül hip-hopra is utaltak, néhány váratlan rap szekvenciával. Véleményem szerint ettől csak rendezetlenebbnek és véletlenszerűbbnek tűnt a cselekmény.